Producenci
Blog chmura tagów

SPAWARKA MIG 224 SYNERGIA DUAL PULS MAGNUM

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 2 090,00 zł 2090.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

SPAWARKA MIGOMAT MAGNUM MIG 224 DUAL PULS SYNERGIA

MIG/MAG, FLUX, MMA, TIG LIFT ,DUAL PULS SYNERGIA║ Zasilanie: 230V ║ Prąd spawania: 200A ║ Sprawność: 60%

SPAWARKA MIGOMAT MAGNUM MIG 224 DUAL PULS SYNERGIA

Urządzenie MAGNUM MIG 224 LCD DUAL PULS jest lekkim przenośnym półautomatem spawalniczym zasilanym z sieci jednofazowej 230V o maksymalnym prądzie spawania 200A.

Spawarka MIG 224 przeznaczona jest przede wszystkim do spawania materiałów wykonanych ze stali nierdzewnej i aluminium a także stali niskowęglowych, niskostopowych oraz stali wysoko stopowych.

Oferowane urządzenie wykonanym w technologii inwerterowej z mikrokontrolerem MCU (scalony system mikroprocesorowy). Wyposażona jest w duży kolorowy wyświetlacz LCD oraz intuicyjny, łatwy w obsłudze panel sterowania, który pozwala na szybkie ustawienie wszystkich najważniejszych parametrów spawania. Spawarka posiada funkcję pojedynczego i podwójnego PULSU, synergiczne sterowanie.

GŁÓWNE ZALETY URZĄDZENIA:

FUNKCJE MMA:

 • HOT START tzw. "gorący start" zwiększa prąd spawania o ok. 30% bezpośrednio po zainicjowaniu łuku.w efekcie czego materiał i elektroda w miejscu styku rozgrzewają się, wpływa to na polepszenie procesu zajarzania.
 • ANTI-STICK- funkcja ta obniża prąd spawania do wartości minimalnej w momencie, gdy spawacz popełni błąd i nastąpi przyklejenie elektrody do materiału spawanego. Ułatwia to oderwanie elektrody od materiału spawanego oraz zabezpiecza uchwyt elektrodowy przed szkodzeniem.
 • ARC FORCE - umożliwia regulację dynamiki łuku spawalniczego. Zmniejszenie wartości funkcji daje łuk miękki i mniejszą głębokość wtopu, natomiast zwiększenie wartości funkcji powoduje głębsze wtopienie i możliwość spawania łukiem krótkim. Przy ustawieniu największej wartość dla funkcji ARC FORCE możliwe jest "wciśnięcie elektrody w jeziorko roztopionego metalu i przepalenie materiału na wskroś.
 • FUNKCJA VRD (Voltage Reduction Device) - wyłącza ona zasilanie w ciągu milisekund po zakończeniu spawania i redukuje napięcie na elektrodzie otulonej do bezpiecznego poziomu. Ponowna próba rozpoczęcia spawania uruchamia urządzenie i pozwala zajarzyć łuk elektryczny. System redukcji napięcia VRD zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo spawaczowi w szczególności w środowisku, w którym istnieje zwiększone prawdopodobieństwo porażenia prądem, np. środowisko gorące i zawilgocone

FUNKCJE MIG/MAG:

 • MIG SYNERGIA : automatyczny dobór parametrów do grubości spawanego materiału, możliwość manualnej  korekty parametrów.
 • MIG MANUAL : możliwość spawania manualnego bez synergii
 • PULS - funkcja która wpływa na skupienie łuku i kształt spoiny, urządzenie wytwarza dwa prądy i przeskakuje między nimi.Pozwala to na spawanie cienkich elementów oraz na uzyskanie odpowiedniego kształtu i wymiaru spoiny.
 • PULS/DUAL PULS - funkcje spawania synergicznego z pojedynczym lub podwójnym pulsem, dzięki czemu możliwe jest uzyskanie wysokiej jakości spoin zbliżonych do metody TIG (efekt łuski). Funkcja PULS pomocna jest przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów, zwłaszcza wykonanych ze stali nierdzewnej (funkcja PULS) i aluminium (funkcja DUAL PULS),
 • LUTOSPAWANIE AL/CU blach ocynkowanych i aluminizowanych - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach.
 • ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów  cienkich o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukowana jest ilość ciepła przekazywanego do materiału redukując ryzyko odkształcenia się materiału.
 • SPAWANIE PUNKTOWE - SPOT TIME - spawanie punktowe (regulowany czas spawania)
 • SPAWANIE BEZ GAZU- FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.
 • BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu
 • 2T/4T- dwutakt/czterotakt

  Dwutakt - wciśniecie przycisku inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania

  Czterotakt - wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu MIG inicjuje wypływ gazu i prąd spawania. Ponowne wciśnięcie i zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania.

  S-2T/S-4T - dwutakt/czterotakt

  tryb pracy dwutaktu/ czterotaktu z hot startem, przydatne podczas spawania materiałów wymagających wstępnego podgrzania.

 • PRE GAS - czas wypływu gazu przed spawaniem
 • POST GAS - czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.
 • PAMIĘĆ - urządzenie posiada pamięć na których użytkownik może zapisać i przywołać dowolne ustawienia,
 • TIG Liftmetoda zajarzeniu łuku przez potarcie (podobnie jak to ma miejsce przy zajarzaniu elektrody w metodzie MMA). Wymaga większej wprawy od spawacza w porównaniu z metodą HF.
 • TIG LIFT DC z PULSEM

Dane techniczne

Prąd spawania MIG/MAG 30-200 [A]
Prąd spawania MMA 20-180 [A]
Prąd spawania TIG Lift 5-200 [A]
Sprawność 60 [%]
Zasilanie 230V/50Hz
Uchwyt MIG w zestawie MB 24/3 m
Długość przewodu elektrodowego 2 [m]
Długość przewodu masowego 2 [m]
Podajnik 2-Rolkowy
Max. wielkość szpuli 5 kg
Średnica drutu 0,6/0.8/0,9/1.0
Napięcie biegu jałowego 56 [V]
Napięcie spawania MIG/MAG 16,5 - 28 [V]
Zabezpieczenie zasilania 20 [A]
Wymiary 340 x 540 x 265 [mm]
Waga 11,5 [kg]
SYNERGIA Tak
Funkcja PULS Tak
Funkcja PULS/DUAL PULS Tak
LUTOSPAWANIE Tak
Funkcja ATC Tak
SPAWANIE PUNKTOWE - SPOT TIME Tak
SPAWANIE BEZ GAZU- FLUX Tak
BURN BACK Tak
Funkcja 2-takt /4-takt Tak
Funkcja HOT 2-takt /4-takt Tak
PRE GAS Tak
POST GAS Tak
PAMIĘĆ USTAWIEŃ Tak
TIG Lift Tak
TIG LIFT DC z PULSEM Tak

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl