Producenci
Blog chmura tagów

MIG 208 ALU SYNERGIA DO ALUMINIUM MAGNUM 200A

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 24 godziny
Dostawa: Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności sprawdź formy dostawy
Cena: 1 699,00 zł 1699.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

MIG 208 ALU SYNERGIA DO ALUMINIUM MAGNUM 200A 60% SPRAWNOŚĆ

 

 

MIG 208 Alu Synergia marki MAGNUM to zawansowane technologicznie, urządzenie spawalnicze do spawania metodą MIG/MAG, MMA, TIG Lift, FCAW i lutospawania.

Z pewnością sprawdzi się podczas wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, naprawczych, w produkcji no i oczywiście w przemyśle motoryzacyjnym.

Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Maszyna naszpikowana jest funkcjami, które w urządzeniach tej klasy były do tej pory poza zasięgiem. Konstrukcja i oprogramowanie pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, stopów aluminium i miedzi. 

GŁÓWNE ZALETY URZĄDZENIA:

FUNKCJE MIG/MAG:

 • MIG SYNERGIA : automatyczny dobór parametrów do grubości spawanego materiału, możliwość manualnej  korekty parametrów.
 • MIG MANUAL : możliwość spawania manualnego bez synergii.
 • LUTOSPAWANIE AL/CU blach ocynkowanych i aluminizowanych - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach.
 • ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów  cienkich o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukowana jest ilość ciepła przekazywanego do materiału redukując ryzyko odkształcenia się materiału.
 • SPAWANIE PUNKTOWE
 • BURN BACK - wysokość upalania drutu nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.
 • POST GAS - czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.
 • SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu.
 • SPAWANIE BEZ GAZU- FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.
 • BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu
 • 2T/4T- dwutakt/czterotakt

  Dwutakt - wciśniecie przycisku inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania

  Czterotakt - wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu MIG inicjuje wypływ gazu i prąd spawania. Ponowne wciśnięcie i zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania.

PROGRAMY SYNERGICZNE :

 • FE - Stal zwykła
 • SS - Stal nierdzewna i kwasoodporna
 • Al - Aluminium
 • FCAW - spawanie drutem samoosłonowym bez gazu/drutem rdzeniowym
 • CuSi - Lutospawanie blach ocynkowanych
 • CuAl - Lutospawanie blach aluminizowanych
 

Dane techniczne

Prąd spawania MIG/MAG 20-200 [A]
Sprawność 40 [%]
Zasilanie 230V/50Hz
Uchwyt MIG w zestawie MB 15/3 m
Długość przewodu elektrodowego 2 [m]
Długość przewodu masowego 2 [m]
Podajnik 2-Rolkowy
Max. wielkość szpuli 5 kg
Średnica drutu 0,6/0.8/0,9/1.0
Napięcie biegu jałowego 78 [V]
Napięcie spawania MIG/MAG 15 - 23 [V]
Pobór mocy max 6,4 [kVA]
Zabezpieczenie zasilania 20 [A]
Wymiary 530x230x380 [mm]
Waga 16 [kg]

Koszty dostawy Cena nie zawiera ewentualnych kosztów płatności

Kraj wysyłki:

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl