Producenci
Blog chmura tagów

MIG 208 ALU SYNERGIA DO ALUMINIUM MAGNUM 200A

Dostępność: brak towaru
Cena: 1 699,00 zł 1699.00
ilość szt.
dodaj do przechowalni

Opis

MIG 208 ALU SYNERGIA DO ALUMINIUM MAGNUM 200A 60% SPRAWNOŚĆ

 

 

MIG 208 Alu Synergia marki MAGNUM to zawansowane technologicznie, urządzenie spawalnicze do spawania metodą MIG/MAG, MMA, TIG Lift, FCAW i lutospawania.

Z pewnością sprawdzi się podczas wszelkiego rodzaju prac spawalniczych w warsztatach ślusarskich, naprawczych, w produkcji no i oczywiście w przemyśle motoryzacyjnym.

Źródło prądu zostało zbudowane na tranzystorach IGBT zapewniających minimum zakłóceń elektromagnetycznych, małe straty mocy w układach podstawowych, umożliwiających zwiększenie wydajności i niezawodności źródła prądu. Bardzo wysoka wydajność, przekładająca się bezpośrednio na mniejsze zużycie energii, oraz wysoka częstotliwość przełączania, zapewniają błyskawiczne dostosowanie prądu do zmian parametrów w czasie spawania.

Rewelacyjny stosunek ceny do jakości. Maszyna naszpikowana jest funkcjami, które w urządzeniach tej klasy były do tej pory poza zasięgiem. Konstrukcja i oprogramowanie pozwalają na uzyskanie najwyższej jakości spoiny przy spawaniu wszelkich spawalnych materiałów wykonanych ze stali czarnej, nierdzewnej, kwasoodpornej, stopów aluminium i miedzi. 

GŁÓWNE ZALETY URZĄDZENIA:

FUNKCJE MIG/MAG:

 • MIG SYNERGIA : automatyczny dobór parametrów do grubości spawanego materiału, możliwość manualnej  korekty parametrów.
 • MIG MANUAL : możliwość spawania manualnego bez synergii.
 • LUTOSPAWANIE AL/CU blach ocynkowanych i aluminizowanych - to metoda, która w dość dużym stopniu przypomina spawanie metodą MIG/MAG, jednak dostarczana w tym przypadku energia jest o wiele mniejsza. To powoduje, że lutospawanie wykorzystuje się do łączenia cienkich blach.
 • ATC - zaawansowana funkcja kontroli cieplnej, aktywna w przypadku spawania materiałów  cienkich o grubości poniżej 1,5 mm. Stabilizuje łuk elektryczny, zmniejszając wartość szczytową prądu spawania. Redukowana jest ilość ciepła przekazywanego do materiału redukując ryzyko odkształcenia się materiału.
 • SPAWANIE PUNKTOWE
 • BURN BACK - wysokość upalania drutu nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu procesu spawania.
 • POST GAS - czas od wygaszenia łuku do zamknięcia zaworu gazowego. Jest to funkcja pomocna w celu osłonięcia krzepnącego jeziorka spawalniczego. Brak dodatkowej osłony gazowej może skutkować utlenianiem się spoiny.
 • SPOOL GUN - uchwyt spawalniczy z wbudowanym podajnikiem drutu. Znajduje zastosowanie głównie w warsztatach samochodowych i przy spawaniu cienkich blach, doskonale sprawdza się w trudno dostępnych miejscach i na wysokościach. Szpula z drutem spawalniczym umieszczona jest w rękojeści uchwytu.
 • SPAWANIE BEZ GAZU- FLUX - spawanie łukowe drutem proszkowym, niewymagające użycia butli z gazem. Stosujemy drut samoosłonowy, który wypełniony jest topnikiem lub substancją chemiczną wytwarzającą gazy ochronne podczas spawania.
 • BURN BACK - nie dopuszcza do przytapiania drutu elektrodowego do końcówki prądowej, na wskutek chwilowego wysunięcie drutu po zakończeniu
 • 2T/4T- dwutakt/czterotakt

  Dwutakt - wciśniecie przycisku inicjuje wypływ gazu i prąd spawania, zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania

  Czterotakt - wciśnięcie i zwolnienie przycisku uchwytu MIG inicjuje wypływ gazu i prąd spawania. Ponowne wciśnięcie i zwolnienie przycisku wyłącza prąd spawania.

PROGRAMY SYNERGICZNE :

 • FE - Stal zwykła
 • SS - Stal nierdzewna i kwasoodporna
 • Al - Aluminium
 • FCAW - spawanie drutem samoosłonowym bez gazu/drutem rdzeniowym
 • CuSi - Lutospawanie blach ocynkowanych
 • CuAl - Lutospawanie blach aluminizowanych
 

Dane techniczne

Prąd spawania MIG/MAG 20-200 [A]
Sprawność 40 [%]
Zasilanie 230V/50Hz
Uchwyt MIG w zestawie MB 15/3 m
Długość przewodu elektrodowego 2 [m]
Długość przewodu masowego 2 [m]
Podajnik 2-Rolkowy
Max. wielkość szpuli 5 kg
Średnica drutu 0,6/0.8/0,9/1.0
Napięcie biegu jałowego 78 [V]
Napięcie spawania MIG/MAG 15 - 23 [V]
Pobór mocy max 6,4 [kVA]
Zabezpieczenie zasilania 20 [A]
Wymiary 530x230x380 [mm]
Waga 16 [kg]
Synergia Tak
Spawanie MMA Tak
Regulacja indukcyjności Tak
Lutospawanie Tak
Spawanie TIG Lift Tak
Spawanie Bez Gazu FLUX Tak
Wysuw drutu Nie
GAZ TEST Nie
Funkcja BURNBACK Tak
Spawanie PUNKTOWE Tak
Spool Gun Nie
Funkcja 2-takt /4-takt Tak
Funkcja HOT 2-takt /4-takt Nie
Funkcja ATC Tak
Funkcja PULS Nie
POST GAZ Tak
Funkcja DUAL PULS Nie
Funkcja BI-LEVEL Nie
Funkcja SPOT Nie

Opinie o produkcie (0)

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl